Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Galerie ZS Nr 1 w Picassa

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest piątek 27 Maja 2016.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

News

OBCHODY 65-LECIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO 28 maja 2016 roku

OBCHODY 65-LECIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO


...A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci…
J. Kochanowski -,,Do gór i lasów"

Czas mija bezpowrotnie.
Lata przeżyte w murach szkoły, często powracają we wspomnieniach i rozmowach z przyjaciółmi.
Wiele uśmiechu i radości towarzyszy sentymentalnym opowieściom sprzed lat, o chwilach spędzonych w szkolnej ławce.
Śmiejemy się, gdy wspominamy dawną paczkę przyjaciół, czy żarty, których było co niemiara.
Wielokrotnie ze łzami w oczach trudno nam się pogodzić z tym...., że to już tyle lat....
Aby wspólnie powrócić pamięcią do tamtych, minionych wydarzeń, zapraszamy na 65- lecie
Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Dębie.
To kolejna rocznica powstania szkoły, która dla wielu pokoleń była początkiem nowej drogi,
spełniania planów, rozwoju osobistego.
Wszystkich Absolwentów, Pracowników, Przyjaciół serdecznie zapraszamy na uroczystość
Święta Szkoły połączoną z obchodami 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego która odbędzie się 28 maja 2016 roku.


Program uroczystości:
9:00 - uroczysta Msza święta w intencji Absolwentów, Uczniów, Pracowników
i Sympatyków Szkoły w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski
10:30 - akademia okolicznościowa w Samorządowym Ośrodku Kultury
11:00 - piknik na plantach miejskich
od 11:00 - otwarta Szkoła- możliwość zorganizowania spotkania w salach lekcyjnych, zwiedzania szkoły

· bk dnia 12 kwiecień 2016 19:10:19 · Drukuj
Życzenia dla maturzystów
· bk dnia 03 maj 2016 15:50:52 · Drukuj
Pożegnanie absolwentów szkoły
W dniu 29 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Robert Suska, który powitał zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne, oraz absolwentów i uczniów szkoły. Następnie głos zabrali Krzysztof Pitra – Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Janina Lubera – Dyrektor Szkoły oraz Marek Babula - Przewodniczący Rady Rodziców. Uczniowie klas licealnych i klasy technikum otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w różnych dyscyplinach nauki i sportu. Także rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za prace na rzecz szkoły. Całość uroczystości uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas drugich, której przesłaniem było pokazanie jaką drogą powinni podążać w przyszłości tegoroczni absolwenci szkoły. Cześć artystyczną prowadzili uczniowie klasy II a Olga Rozmus i Patryk Michałów. Oprawą muzyczną uroczystości były piosenki w wykonaniu Magdaleny Bąk i Natalii Buczek z kl. II b. Przesłania w postaci cytatów i myśli zostały zaprezentowane przez Andrzeja Guściorę, Jakuba Wołoszyna uczniów klasy II a i Krzysztofa Gorczycę z klasy I a. Absolwentów pożegnali w imieniu uczniów, przedstawiciele samorządu uczniowskiego Marysia Horodeńska i Cyprian Wrona. W imieniu absolwentów głos zabrali Katarzyna Gurdak i Mateusz Brudz uczniowie klasy III a. Teraz przed absolwentami bardzo ważny egzamin maturalny, do którego długo się przygotowywali. Życzymy im przysłowiowego „połamania piór” na maturze oraz jak najlepszych wyników z egzaminu.

Robert Jóźwik
Galeria zdjęć
· bk dnia 30 kwiecień 2016 21:12:20 · Drukuj
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku Sejm zwany później Czteroletnim uchwalił niezwykle doniosły dla Polski akt – Konstytucję. Dzień ten stał się jednym z najważniejszych świąt w historii narodu polskiego. Konstytucja miała być podstawą reformy państwa, wprowadzała wyraźny podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, znosiła liberum veto i elekcję panującego. Konstytucja 3 Maja podnosiła rolę miast i mieszczan, broniła praw chłopów, uznawała religię rzymskokatolicką za narodową i panującą, jednocześnie zatwierdzała wolność wszelkich religii i obrządków, tworzyła podwaliny pod nowoczesne, suwerenne państwo.
Święto Narodowe 3 Maja wprowadzono po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 roku, lecz po 1945 roku zostało ono zakazane i dopiero w 1990 roku formalnie je przywrócono.
Drogę do Konstytucji 3 Maja ukazuje tematyczna wystawa na II piętrze przygotowana przez nauczycielki: p. E. Cichoń, p. D. Rybak, p. M. Ziębę.
Obecnie, gdy Polska jest krajem niepodległym, obchodząc Święta Narodowe ukazujemy swój patriotyzm we współczesnym wymiarze. Upadek komunizmu przetrwało obchodzone 1 Maja – Święto Pracy, które służyło w okresie PRL-u do urządzania pochodów komunistycznych, ale także wystąpień opozycji, której główna siłą stali się robotnicy. Dzień ten na całym świecie upamiętnia tragiczne wydarzenia rozegrane w Chicago w 1886 roku. Doszło tam wtedy do strajku robotników i krwawych starć z policją.
2 Maja – Dzień Flagi RP ustanowiono Świętem Narodowym w 2004 roku, ma ono zwracać większą uwagę na polskie symbole narodowe. Jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Starajmy się więc być współczesnymi patriotami i pamiętajmy o naszych świętach narodowych.
M. Zięba
· bk dnia 28 kwiecień 2016 08:57:12 · Drukuj
Wizyta w Domu Dziecka w Stalowej Woli
W dniu 22.04.2016r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dom Dziecka w Stalowej Woli. Uczniowie wraz z opiekunem P. Anną Dzióbą spędzili miło czas na zabawach z najmłodszymi mieszkańcami Domu Dziecka. Podczas wizyty przekazaliśmy dzieciakom prezenty, które zakupione zostały ze środków uzbieranych podczas kiermaszy organizowanych w szkole. Cieszymy się że mogliśmy sprawić dzieciom odrobinę radości.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania. Daje nam to wiarę, że zawsze możemy liczyć na ludzi o wielkich sercach. Takie akcje uczą młodzież bezinteresowności i tolerancji a dzieciakom sprawiają wiele radości. 
Opiekunowie SU

Galeria zdjęć
· bk dnia 27 kwiecień 2016 16:20:10 · Drukuj
Dzień Otwarty Jedynki
W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbył się Dzień Otwarty Szkoły, którego celem było przedstawienie uczniom gimnazjów oferty edukacyjnej. Wydarzenie odbywało się na hali sportowej, gdzie na poszczególnych stanowiskach uczniowie gimnazjum zapoznawali się z ofertą Jedynki. Na Dzień Otwarty Szkoły przyjechała młodzież z Gimnazjum z Majdanu Królewskiego oraz z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 z Nowej Dęby. Uroczystość została otwarta przez Pana Roberta Suskę Dyrektora Szkoły a następnie głos zabrali zaproszeni goście Pan Paweł Bartoszek Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Pan Leszek Mirowski Wiceburmistrz Nowej Dęby oraz Pan Aleksander Kasprzyk Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ w Tarnobrzegu. Później Pani Elżbieta Jastrzębska scharakteryzowała każdy z kierunków Liceum i Technikum a następnie na poszczególnych stanowiskach nauczyciele Jedynki wraz z uczniami prezentowali różnego rodzaju gry, quizy, zagadki, łamigłówki i prezentacje tematyczne. Gościliśmy także nauczycieli akademickich i studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Tarnobrzega, którzy zaprezentowali działanie kuchni molekularnej. PWSZ w Tarnobrzegu objęła Patronatem Dzień Otwarty Szkoły. Dostępne były również dla gimnazjalistów pracownie przedmiotowe, w których mogli zobaczyć ciekawe doświadczenia i potrenować swoje umiejętności. Gimnazjaliści mogli także sprawdzić swoje siły w strzelaniu, na siłowni oraz w grach komputerowych. Całość uroczystości uświetniła świetnie skomponowana oprawa wizualna przedsięwzięcia. Serdecznie zapraszamy do nauki w Jedynce w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia we wrześniu.

W imieniu organizatorów Dnia Otwartego Szkoły
Robert Jóźwik

Galeria zdjęć autorstwa Darii Lewickiej
Galeria zdjęć autorstwa Magdy Misiak
· bk dnia 22 kwiecień 2016 19:14:04 · Drukuj
Pani Bronisława Lis, wieloletni wicedyrektor i wychowawca wielu pokoleń, obchodzi 103 urodziny!

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Jan Paweł II19 kwietnia Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek oraz delegacja Zespołu Szkół Nr 1 z Dyrektorem Robertem Suską wzięli udział w niecodziennej uroczystości.
103 rocznicę urodzin świętuje w tym dniu jeden z najbardziej znanych i szanowanych pedagogów w Nowej Dębie- Pani Bronisława Lis.
Starosta oraz Dyrektor Zespołu Szkół złożył na ręce Szacownej Jubilatki kwiaty, jako wyraz szacunku, uznania i wdzięczności za wiele lat pracy w zawodzie nauczyciela oraz wkład w rozwój szkolnictwa na naszym terenie.
Pracę w zawodzie nauczyciela Pani Bronisława rozpoczęła w 1933 roku, a pierwszym miejscem pracy była Szkoła Miejska w Tarnobrzegu. Przez kolejne lata pracowała w Szkole Powszechnej w Woli Baranowskiej, Szkole Powszechnej w Nadbrzeziu oraz Szkole Powszechnej w Rozalinie. Tam właśnie, w latach 1940-1944 p. Bronisława prowadziła tajne nauczanie. Wola nauczania była u niej silniejsza niż strach.
W 1944 r. rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Dębie. W roku szkolnym 1957/58 Pani Bronisława Lis została powołana na stanowisko wicedyrektora i funkcję tę pełniła przez 16 kolejnych lat, ucząc jednocześnie języka polskiego i śpiewu.
W 1973 roku, po 40 latach pracy, odeszła na emeryturę.
Zawsze z wielkim entuzjazmem wspomina pracę w szkole, pokazując pasję i oddanie zawodowi, który wybrała i wykonywała z wielkim zaangażowaniem i sercem.
Szacownej Jubilatce życzymy zdrowia oraz nieustającej pogody ducha.


Galeria zdjęć
· bk dnia 19 kwiecień 2016 19:15:11 · Drukuj
Historia ,,Roja"
,,Rój” to pseudonim 20- letniego Mieczysława Dziemieszkiewicza, który wiosną 1945 roku traci starszego brata zamordowanego przez sowieckich żołnierzy. Wraca więc w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez 6 lat walczy o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komuniści robią wszystko aby namierzyć i zlikwidować ,,wroga władzy ludowej”.
Historię tego ,,żołnierza wyklętego” mogli poznać uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w dniu 12.04.2016 roku podczas projekcji filmu w Samorządowym Ośrodku Kultury.

M.Zięba

· bk dnia 12 kwiecień 2016 19:09:56 · Drukuj
Trzeci finał Kingi
9.04.2016 roku w Białymstoku odbył się etap centralny IV Ogólnopolskiej Olimpiady o III RP. Udział w nim brała uczennica klasy IIa- Kinga Zięba. Podobnie jak w dwóch poprzednich olimpiadach organizowanych w ramach projektu COPTIOSH uzyskała tytuł finalisty. Gratulujemy!
M.Zięba
· bk dnia 12 kwiecień 2016 19:03:06 · Drukuj
Hotel " Dębianka " - praktyczna lekcja hotelarstwa
4 kwietnia uczniowie klasy 3d Technikum Hotelarskiego mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Hotelu „ Dębianka ” w Nowej Dębie: jego wystrojem, wyposażeniem, zasadami pracy. Jest to nowy nowy hotel na terenie naszej miejscowości, ale cieszy się już dużą popularnością wśród gości. Świadczy o tym wysoki standard usług , odpowiedni poziom obsługi, a co za tym idzie bardzo duże obłożenie pokoi. Dla niektórych uczniów nie było to pierwsze zetknięcie się z hotelem, ponieważ kilkoro z nich miało w nim ubiegłoroczne praktyki zawodowe. Niektórzy podejmą je po raz pierwszy w tym roku. Pozwoliły one na zdobycie nowych umiejętności, obycie się z pracą w hotelu. Również właściciele hotelu byli zadowoleni z przygotowania teoretycznego i podejścia do pracy naszych uczniów. Była to praktyczna lekcja hotelarstwa.

Ewa Okinczyc
Galeria zdjęć
· bk dnia 06 kwiecień 2016 07:13:04 · Drukuj
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego na Dniu Otwartym w Stalowej Woli
W dniu 4 kwietnia 2016 r. uczniowie klas politechnicznych uczestniczyli w "Dniu Otwartym" Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Na początku odbyła sie część oficjalna gdzie uczniowie wysłuchali przemówień poszczególnych prelegentów a następnie mogli uczestniczyć w graduacji tegorocznych absolwentów. Następnie uczniowie mieli możliwość zwiedzania laboratoriów przedmiotowych oraz zapoznania się z ofertą studiów. Uczestniczyli także w pokazie roboLEGO, oraz mogli poćwiczyć na symulatorze lotów Virtuallity. Bardzo ciekawym punktem Dnia Otwartego był pokaz eksperymentów fizycznych, które były przeprowadzane przez studentów z koła naukowego Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z urządzeniami do badań właściwości mechanicznych materiałów. Dzień Otwarty pomógł przyszłym studentom w podjęciu decyzji o wyborze kierunku studiów jakie oferuje Politechnika Rzeszowska.
Robert Jóźwik· bk dnia 05 kwiecień 2016 08:42:06 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,602,118 unikalnych wizyt