Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest środa 26 Października 2016.
Imieniny obchodzą: Lucjan, Łucjan, Lucyna, Fabian, Damian, Ewaryst, Lutosława

News

KURSY 2016

kliknij by powiększyć
· bk dnia 28 maj 2016 13:18:15 · Drukuj
Marsz klasy mundurowej.
W dniach 26-27 września odbył się marsz kl3a gr. mundurowejj .
26 września klasa mundurowa wraz z opiekunem Robertem Suską wyruszyła o godzinie 5 rano do miejsca zakwaterowania tj. Remiza OSP we wsi Siedleszczany. Trasa marszu biegła leśnymi i polnymi drogami przez Rozalin, Jadachy, Chmielów. O 10.30 po pokonaniu ok. 20 km dotarli na miejsce. Zakwaterowanie się chwila odpoczynku i wszyscy ruszyli nad Wisłę gdzie uczyli się strzelać z łuku oraz wiatrówek. Łowiono także ryby i palono ognisko. Wieczorem wrócili na nocleg do remizy gdzie przygotowano na kolację kiełbaski z grila.
Rano dnia następnego wyruszyli nad jezioro tarnobrzeskie ok12 km.
Tam uczestnicy uczyli się sztuki wiosłowania na jednoosobowych kajakach.
Oczywiście nie odbyło się bez kąpieli w lodowatej wodzie jeziora.
Po wysuszeniu się i posiłku przygotowanym we własnym zakresie busem powrócili do Nowej Dęby.
Robert Suska
Galeria zdjęć
· bk dnia 23 październik 2016 18:21:29 · Drukuj
Jedynka świętowała Dzień Nauczyciela.

14 października 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej popularnie nazywana Dniem Nauczyciela. W uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów kl. 1a, 2a, 3a i 3b udział wzięli: Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy szkoły, przedstawiciele Rodziców oraz Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1. Jak co roku obecni byli również Nauczyciele emerytowani, którzy przez wiele lat pracowali w naszej szkole i cały czas interesują się życiem naszej społeczności. W tym roku naszą uroczystość zaszczycili Kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia, Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Tarnobrzeskiego pan Jacek Hynowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Wrona i pani Krystyna Kłosowska - Szałaj – skarbnik Rady Rodziców.
Tradycyjnie święto to zostało połączone z pasowaniem na ucznia liceum tegorocznych pierwszoklasistów. Ślubowanie na Sztandar Szkoły złożyli uczniowie klasy pierwszej. Pani Dyrektor Janina Lubera, życzyła wszystkim pierwszoklasistom sukcesów i wielu dobrych dni w murach naszej szkoły.
Po wysłuchaniu życzeń od Dyrekcji szkoły i zaproszonych gości rozpoczęła się krótka część artystyczna. Ten szczególny dzień uświetniły występy utalentowanych wokalistów, muzyków, recytatorów i aktorów z klas pierwszych, drugich i trzecich.
To wydarzenie pozwoliło nam przypomnieć jak ważna w życiu każdego młodego człowieka jest edukacja.

Alina Jóźwik
Galeria zdjęć
· bk dnia 16 październik 2016 19:47:20 · Drukuj
Wysoka zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie w 2016 roku
Początek roku szkolnego to czas podsumowań dla nauczycieli i dyrekcji szkoły wyników matur.
Ogólna zdawalność egzaminu maturalnego w ZS nr 1 wyniosła 94% (przy średniej krajowej 85%), zarówno w LO zdało 94% przystępujących do matury (przy średniej krajowej 89%), jak i w Technikum Hotelarskim 94% (przy średniej krajowej 76%).
Do osiągnięć uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Dębie należy również wysoki średni wynik egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym.
ZS nr 1 w rankingu szkół zamieszczonym na stronie www.liceapolskie.pl zajął 4 miejsce
w województwie podkarpackim, spośród 50 liceów, zaś 94 miejsce w kraju wśród 912 szkół.
Wysokie wyniki egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym pozwoliły tegorocznym absolwentom dostać się na liczące się uczelnie i kierunki: Politechnikę Krakowską (w tym Wydział Architektury), Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie, Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie czy Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.
Również dobre wyniki osiągnęli uczniowie Technikum Hotelarskiego. 100% absolwentów zdało egzamin z kwalifikacji zawodowych i otrzymało tytuł technika hotelarstwa.
Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.

Dorota Rybak
· bk dnia 13 październik 2016 16:42:51 · Drukuj
20060915 Na szlaku ciężkowickich legend
15 września uczniowie klasy 4d pod opieką p. Elżbiety Jastrzębskiej oraz p. Agnieszki Wąsik wybrali się do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody pokonali trasę od Czarownicy do Wąwozu Czarownic. Wędrówce towarzyszyło poznawanie historii rezerwatu oraz miejscowych legend. Nazwa rezerwatu związana jest z legendą, według której skały znajdujące się w rezerwacie to domy miasta, które uległo skamienieniu wraz z mieszkańcami. Była to kara za występne życie jego mieszkańców lub, jak głosi inna legenda- kara za pogwałcenie praw gościnności, którego dopuścił się ówczesny pan Ciężkowic. Pewnego razu przybyła do niego dziewczyna, która zbiegła z niewoli od pana Rożnowa. Dziedzic rożnowski zażądał jej wydania, a w zamian zaoferował pobliską wieś Kąśną. Zdradzona dziewczyna z rozpaczy skonała, a za karę całe miasto zostało przemienione w kamień.
Nazwy skał : Czarownica, Ratusz, Grunwald, Tajemnicza Szczelina, Źródło Zdrowej Wody, Wąwóz Harcerzy, Warownia Dolna i Górna, Orzeł, Pieczarki, Jajo Żółwia, Piekiełko, Borsuk, Piramidy, Lisi Wąwóz, Aligator, Pustelnia, Baszta Paderewskiego, Cyganka (Sfinks), Grzybek, Skałka z Krzyżem nawiązują do ich kształtów, z większością skał związane są jakieś legendy.
Końcowym etapem wędrówki był Wąwóz Czarownic. Ma on ok. 40m długości i ok. 4m szerokości,
a jego nazwa wywodzi się z legendy, że kiedyś odbywały się w nim sabaty czarownic.
Inne podania mówią, że w wąwozie mieli siedzibę zbójnicy i tu przechowywali łupy zdobyte na podróżujących kupcach.
Dno Wąwozu Czarownic jest wąskie, z licznymi progami skalnymi. Pionowo opadające ściany z licznymi spękaniami i szczelinami oraz półkami skalnymi porośnięte są paprociami, mchami i innymi roślinami. Wszyscy uczestnicy wycieczki zachwycili się tajemniczością wąwozu, bogactwem barw i form skalnych.
Z całą pewnością warto wybrać się do Ciężkowic.
Galeria zdjęć
· bk dnia 12 październik 2016 20:59:33 · Drukuj
Dzień Chłopaka w Jedynce
Z okazji Dnia Chłopaka SU zorganizował kiermasz gofrów.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na schronisko dla zwierząt w Nowej Dębie.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów naszej szkoły jak również zaprzyjaźnionego Gimnazjum Nr 1. Zdjęcia wkrótce.
Zapraszamy!!!
M. Sączawa, A. Dzióba
· bk dnia 04 październik 2016 18:25:02 · Drukuj
Jedynka czyta głośno Sienkiewicza
29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji zarówno młodzież jak i nauczyciele na dwóch długich przerwach odczytywali fragmenty powieści H. Sienkiewicza pt.
„Quo vadis?”. Imprezę poprowadzili członkowie SU Marysia Horodeńska oraz Jakub Wołoszyn.
Wszystkim zaangażowanym w akcję zarówno czytającym jak i słuchaczom serdecznie dziękujemy
i zapraszamy na kolejną edycję.
M.Sączawa

Galeria zdjęć
· bk dnia 01 październik 2016 09:28:07 · Drukuj
WYBORY SU
27 września w ZS Nr 1 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Do zarządu SU zdobywając największą liczbę głosów zakwalifikowali się

Jakub Wołoszyn – przewodniczący
Patryk Michałów – zastępca przewodniczącego
Maria Horodeńska – sekretarz
Anna Kopeć – skarbnik

Członkami SU są następujący uczniowie:

Filip Szałaj
Bartek Trela
Krzysztof Gorczyca
Mariusz Szypuła
Cyprian Wrona
Oliwia Szczepaniak
Sandra Tuźnik
Julia Zdybek

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY , życzymy ciekawych pomysłów i udanych przedsięwzięć w br. szkolnym.

Opiekunowie SU

Galeria zdjęć
· bk dnia 01 październik 2016 09:27:02 · Drukuj
Łazik marsjański w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie
W dniu 28 września 2016 r. do szkoły przyjechali członkowie zespołu Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej , Pan Paweł Grad i Pan Paweł Mielniczek. Ci panowie wraz z innymi członkami zespołu zbudowali ŁAZIK MARSJAŃSKI, który zajął pierwsze miejsce , w amerykańskich zawodach University Rover Challenge 2015 i 2016. Ten sam łazik pojawił sie również u nas na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 1. Mieliśmy okazje podziwiać jego możliwości i zobaczyć go w konkretnych sytuacjach. Panowie przedstawili za pomocą prezentacji multimedialnej historię budowy łazika wraz z jego testami. Następnie zaprezentowali możliwości łazika.. Pokazy cieszyły sie wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem czego dowodem jest przeprowadzenie pokazów w dwóch kolejnych grupach. Uczniowie mieli możliwość pojeździć łazikiem oraz poćwiczyć umiejętności sterowania urządzeniem. W pokazach uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Hotelarskiego oraz zaprzyjaźnionego Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie. Bardzo dziękujemy Panom za wysiłek włożony w przygotowanie pokazów, umożliwienie obejrzenia na żywo pracy łazika oraz za udostępnienie go w czasie zajęć dla uczniów.

Robert Jóźwik

Galeria zdjęć
· bk dnia 29 wrzesień 2016 07:28:12 · Drukuj
BYŁO PATRIOTYCZNIE - W 77 ROCZNICĘ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO
Dla upamiętnienia tej rocznicy - 27 września 2016 roku w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie odbyła się uroczystość przygotowana przez młodzież ZS Nr 1 pod kierunkiem nauczycieli: p. E. Cichoń, p. D. Rybak, p. M. Zięby. Okolicznościowe zaproszenia i plakaty opracowała p. E. Okinczyc.
W programie przedstawiono montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się wiersze, tematyczne referaty oraz patriotyczne pieśni.
Podczas programu przypomniano także sylwetki żołnierzy AK z naszego regionu, którzy w minionym roku odeszli na ,,wieczną wartę’’- pani Weroniki Jachyry i pani Janiny Wojnarowskiej.
Następnie odprawiona została msza św. w intencji poległych i żyjących żołnierzy Służby Zwycięstwu Polski, która zapoczątkowała istnienie polskiego państwa podziemnego w czasie II wojny światowej. Na zakończenie złożono kwiaty i zapalono znicze przed pamiątkową tablicą.
W uroczystości uczestniczyła społeczność ZS Nr1 oraz mieszkańcy Nowej Dęby.
M. Zięba
Galeria zdjęć
· bk dnia 28 wrzesień 2016 19:11:08 · Drukuj
Starsi czytają młodszym
Promując i wspierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem biblioteki szkolnej p Małgorzatą Sączawą odwiedziły przedszkole nr 1 w Nowej Dębie. Młodzież z wielkim zaangażowaniem czytała najmłodszym bajeczki i legendy polskie. Po wysłuchaniu dzieci chętnie odpowiadały na pytania sprawdzające zrozumienie czytanego tekstu, nie zabrakło również zabaw ruchowych.

Wizyta dostarczyła każdej ze stron pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Zarówno przedszkolaki jak i ich trochę starsze koleżanki

z niecierpliwością oczekują kolejnych czytelniczych spotkań.

Małgorzata Sączawa

Galeria zdjęć

· bk dnia 27 wrzesień 2016 20:16:27 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,743,691 unikalnych wizyt