Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Facebook ZS Nr 1


konto Zespołu Szkół Nr 1 na Facebook-u.

Galerie ZS Nr 1 w Picassa

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest wtorek 1 Grudnia 2015.
Imieniny obchodzą: Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

News

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
28.11.2015 r. w Rzeszowie odbył się II etap (okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Brały w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Irmina Flis z kl.3c i Kinga Zięba z 2a.
Etap ten składał się z dwóch części: w części pierwszej należało rozwiązać test wielokrotnego wyboru a w drugiej oprócz pytań testowych były również zadania z pytaniami otwartymi.
II miejsce i tytuł laureata uzyskała Kinga Zięba, tym samym awansując do III etapu (centralnego). Gratulujemy.
M. Zięba
· bk dnia 30 listopad 2015 19:51:23 · Drukuj
Andrzejkowy dzień magii i wróżb
30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Andrzejki” - kolejny dzień , który był okazją do wykazania się inwencją twórcza i pomysłowością . Zarówno uczniowie jak i nauczycieli zaprezentowali swoje pomysły przebierając się w zgodnie z tematyką dnia. W szkole pojawili się : wróżbici, wróżki, cyganki, czarodzieje oraz inne postacie związane z magią. Można było również poznać swoją przyszłość u znakomitej nowodębskiej wróżki ;) oraz zjeść pyszne ciasto z wróżbą wspierając przy tym akcję charytatywną zorganizowaną przez SU na rzecz podopiecznych Domu Małego Dziecka w Stalowej Woli.

Anna Dzióba
Małgorzata Sączawa

Galeria zdjęć
· bk dnia 30 listopad 2015 14:11:58 · Drukuj
Zdobywamy doświadczenie
W dniach 21.11.-22.11.2015r. uczennice klasy 4d – Magdalena Wyka oraz Anna Adamczyk wzięły udział w kursie hotelarskim wygranym we wrześniu br. na warsztatach gastronomiczno-hotelarskich w Tarnobrzegu. Kurs odbył się w Dworze Dwikozy i dotyczył planowania i realizacji usług w recepcji oraz obsługi gości. Uczennice zostały zapoznane z obowiązującymi w hotelu zasadami, poznały system rezerwacji oraz kodowania kluczy do pokoi, pomagały w przygotowaniu sali konsumenckiej, a także zobaczyły szczegółowo, na czym polega praca recepcjonisty. Dowiedziały się również o pracy na pozostałych szczeblach i zostały oprowadzone po pokojach. Uczennice ukończyły kurs z wynikiem ogólnym bardzo dobrym oraz zostały zaproszone na praktykę.
Galeria zdjęć

Magda Wyka i Ania Adamczyk, kl. 4d Technikum Hotelarskiego
· bk dnia 27 listopad 2015 10:16:30 · Drukuj
Próbna matura 2015
W dniach od 24 do 27 listopada odbywa się próbna matura. Tegoroczni maturzyści sprawdzają swoje siły z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, j.niemieckiego oraz wybranych przedmiotów.
· bk dnia 25 listopad 2015 16:20:56 · Drukuj
Uczniowie ZS 1 w laboratoriach PWSTE w Jarosławiu
W dniu 23 listopada 2015 r. uczniowie klasy II "a" i klasy III "c" uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z fizyki i fotografii oraz w sesji popularno naukowej z geodezji. Na laboratorium z fizyki uczniowie zapoznali się z praktycznymi zastosowaniami fizyki. Tematyka jaka była poruszana to: badanie zderzeń sprężystych i niesprężystych, wyznaczanie przyspieszenia , zasada zachowania energii, zagadnienia z optyki. Na laboratorium fotograficznym uczniowie zapoznali się z zasadami fotografowania, oraz z profesjonalnym wyposażenie studia fotograficznego. Na sesji popularno naukowej uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących map komputerowych i Globalnego Systemu Pozycyjnego GPS. Wycieczka tematyczna uświadomiła uczniom praktyczne możliwości zastosowania teorii w praktyce.
Wszyscy zadowoleni i z nowymi pomysłami wrócili do Nowej Dęby.
Robert Jóźwik

Galeria zdjęć
· bk dnia 24 listopad 2015 09:26:32 · Drukuj
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej
17 listopada 2015 r. zostały przeprowadzone zawody I stopnia (etap szkolny) XXVI edycji Olimpiady Teologii Katolickiej - Łowicz 2016, pod hasłem ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - WYCHOWAWCA MŁODYCH POKOLEŃ. Uczestnikami było 12 uczniów: Monika Kluska, Patrycja Kupiec, Kamil Pyra, Wiktoria Ciździel, Judyta Szpunar, Maciej Sudoł, Mateusz Jóźwik, Marcin Kieler, Jakub Strzelczyk, Tomasz Gołąbek, Anna Adamczyk, Renata Wyka. Wszystkim olimpijczykom dziękujemy za udział, a zwycięzcy – Monika Kluska i Maciej Sudoł przechodzą do II etapu na forum Diecezji.

Gratulujemy

Małgorzata Tomczyk
· bk dnia 24 listopad 2015 09:24:28 · Drukuj
Waleczne dziewczyny
W dniu 19 listopada 2015 r. odbyły się półfinały wojewódzkie w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:
1. Marysia Horodeńska z kl. 3d
2. Basia Tomczyk z kl. 2b
3. Natalia Zięba z kl. 2b
Po zaciętych pojedynkach nasze reprezentantki uzyskały awans do finału wojewódzkiego z pierwszego miejsca.
Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
Beata Hodór
Galeria zdjęć
· bk dnia 23 listopad 2015 19:37:02 · Drukuj
Wizyta w hotelu Blue Diamond
19 listopada 2015r. uczniowie z klasy 2b oraz 3d wraz z opiekunami p. E.Jastrzębską i p. E. Okinczyc,podczas wycieczki programowej zapoznali się z funkcjonowaniem czterogwiazdkowego Blue Diamond HOTEL ACTIVE SPA w Nowej Wsi k. Rzeszowa. Cieszy się on dużą popularnością wśród gości, zwłaszcza biznesowych, o czym świadczy obłożenie przez cały czas - pięć dni w tygodniu, a w weekendy, ze względu na zniżki odwiedzają go również klienci indywidualni, których dodatkowo przyciągają usługi typu active spa. Bardzo sympatyczna pani kierownik recepcji oprowadziła nas po kompleksie hotelowym pokazując m.in. pokoje typu standard, premium, apartamenty, sale konferencyjne, restauracje, bary, strefy relaksu, kompleks sportowy. Przedstawiła ciekawostki związane z pobytem gości VIP. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć również szerokiej o gamie usług oferowanych przez hotel.
Wycieczka umożliwiła zapoznanie się z pracą hotelu, skonfrontowanie teorii z praktyką.

Ewa Okinczyc
Galeria zdjęć
· bk dnia 19 listopad 2015 19:34:23 · Drukuj
UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW STYPENDYSTOM PREZESA RADY MINISTRÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
18 listopada 2015r. odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczne stypendia z naszego województwa otrzymało ponad 200 osób . Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkoły maturalnej, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i uzyskali najwyższą średnią ocen w swojej szkole. Z naszej szkoły stypendystami zostały: Anna Adamczyk z kl. IV d Technikum Hotelarskiego oraz Kinga Zięba z kl. II a Liceum Ogólnokształcącego. Stypendystki otrzymały dyplomy z rąk wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej i kuratora oświaty Jacka Wojtasa. Z przyczyn osobistych Ania Adamczyk nie mogła uczestniczyć w uroczystym spotkaniu, w związku z tym dyplom w jej imieniu odebrała wychowawczyni p. Ewa Okinczyc. Uroczystość, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, uświetnił występ kwartetu smyczkowego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.
Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
Ewa Okinczyc

Galeria zdjęć
· bk dnia 18 listopad 2015 21:42:36 · Drukuj
Turniej szachowy
W dniu 16 listopada odbył się szkolny etap turnieju szachowego. W kategorii dziewcząt zwycięstwo przypadło Marzenie Wołosz z kl.IIIc i to Ona dołączy do reprezentacji naszej szkoły na wyższym szczeblu, drugie miejsce lecz bez awansu wywalczyła Zięba Klaudia(IIa). Do drużyny dostali się również: Z najlepszym wynikiem Pach Adrian, Jakub Strzelczyk oraz Babula Michał(wszyscy z kl.IIIa). Oprócz nich w turnieju uczestniczyli: Lewicka Daria(IVd) Kłoda Anna(IIIc), Trela Wiktoria(IIIc), Misiak Magdalena(IIIc), Tomczyk Katarzyna(IIa), Sączawa Kajetan(IIIa), Jóźwik Mateusz(IIIa), Cebula Kacper(IIIa), Brudz Mateusz(IIIa), Kizior Dawid(IIIb). Wyłoniona reprezentacja już 19 listopada uda się na międzyszkolny etap w Rudniku nad Sanem. Życzymy powodzenia!
Galeria zdjęć
· bk dnia 18 listopad 2015 07:22:17 · Drukuj
Mamy powody do dumy
17 listopada 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół średnich i placówek oświatowych Powiatu Tarnobrzeskiego. Wyróżnieni uczniowie z Gorzyc, Grębowa oraz Nowej Dęby odebrali z rąk Starosty Tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka dyplomy i gratulacje. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi przedstawiciele: Adrian Pach- średnia ocen 5,3 (najwyższa średnia wśród wszystkich nagrodzonych), Marcin Flis- średnia 5,2 oraz Jacek Kodyra- średnia 5,11.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
· bk dnia 17 listopad 2015 17:31:36 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,419,198 unikalnych wizyt