Przetłumacz stronę


Dziennik elektroniczny

BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Facebook ZS Nr 1


konto Zespołu Szkół Nr 1 na Facebook-u.

Galerie ZS Nr 1 w Picassa

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest poniedziałek 25 Maja 2015.
Imieniny obchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda

News

REKRUTACJA 2015 / 2016

kliknij by zapoznać się z ofertą
· bk dnia 07 luty 2014 12:23:09 · Drukuj
Film promocyjny
· bk dnia 14 maj 2015 18:03:31 · Drukuj
Certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA dla naszego liceum
· bk dnia 12 maj 2015 12:03:52 · Drukuj
Samorząd Uczniowski w Domu Dziecka w Stalowej Woli
W dniu 30.04.2015r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dom Dziecka w Stalowej Woli. Podczas wizyty młodzież przekazała dzieciakom prezenty, które zakupiła ze środków uzbieranych podczas akcji organizowanych w szkole. Nasi uczniowie spędzili miło czas na zabawach z najmłodszymi mieszkańcami Domu Dziecka.
Dziękujemy wszystkim którzy wspierali nasze działania. Takie akcje uczą młodzież bezinteresowności, tolerancji a dzieciakom sprawiają wiele radości.
Opiekunowie SU
Galeria zdjęć
· bk dnia 08 maj 2015 20:05:05 · Drukuj
Spotkanie z. p. Marcinem Tyburczym i p. Dariuszem Orłowskim
W dniu 23.04.2015 w Zespole Szkół Nr 1 w ramach działań profilaktycznych. odbyło się spotkanie z. p. Marcinem Tyburczym i p. Dariuszem Orłowskim w przeszłości osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych
Człowiek w swoim życiu staje w obliczu różnych sytuacji i dokonuje ciągłych wyborów. Spotkanie z przedstawicielami Fundacji LATARNIA, miało na celu pokazanie konsekwencji złych wyborów. Zajęcia miały charakter muzyczno - edukacyjny. Poprowadzone zostały dla całej społeczności uczniowskiej. Ich celem było zachęcenie uczniów do mówienia ,,NIE" dealerom, osobom proponującym narkotyki, czy alkohol. Do mówienia ,,NIE" świadomie i w odpowiednim momencie. Prowadzący przekazali brutalną prawdę o uzależnieniu i przemocy. Opowiedzieli o swoim życiu, o sidłach uzależnienia od narkotyków, alkoholu, i o tym jak się od tego uwolnili. Wstrząsające i prawdziwe historie pokazały realia walki i ceny którą musieli zapłacić aby żyć bez nałogów. Świadectwa te są doskonałą przestrogą, aby nie ryzykować przyszłości swojego życia poprzez wchodzenie w kontakt z substancjami powodującymi uzależnienie.
Anna Dzióba
Galeria zdjęć
· bk dnia 08 maj 2015 20:03:55 · Drukuj
Dzień Otwarty
W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Zdarzenie to miało na celu zaprezentowanie naszej szkoły oraz ułatwienie gimnazjalistom podjęcia trudnej decyzji związanej z dalszym kształceniem.
Impreza rozpoczęła się w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie dzięki dogodnej lokalizacji i życzliwości Dyrektora, mogliśmy w profesjonalny sposób zaprezentować materiały multimedialne promujące naszą szkołę. W tej części uroczystości zostały także wręczone nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych gimnazjalistów w konkursach organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły.
Imprezę uświetnili laureaci Szkolnego Przeglądu Talentów oraz zespół muzyczny prowadzony przez naszego absolwenta Filipa Rojka.
Po części oficjalnej zaproszeni goście przeszli na halę sportową ZS Nr 1, gdzie przygotowane były stoiska promujące poszczególne profile kształcenia. Można było m.in. spróbować swoich umiejętności w siłowni umysłowej oraz zostać Newtonem ;). W międzyczasie ubiegłoroczny zwycięzca Przeglądu Talentów prezentował pokaz żonglerki. Klasa hotelarska przygotowała stoisko branżowe, na którym przedstawiła różne style nakrycia stołów, pokaz składania serwetek, można było dowiedzieć się jak funkcjonuje recepcja a także obejrzeć galerię zdjęć z zagranicznych praktyk. Ponadto uczniowie technikum częstowali gimnazjalistów przygotowanymi przez siebie specjałami. Humaniści i językowcy przygotowali szereg konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. W boksie sportowym można było rozegrać partię szachów z mistrzem naszej szkoły Adrianem Pachem oraz wziąć udział w szybkim kursie pomocy przedmedycznej prowadzonym przez zawodowych strażaków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia strzeleckie przeprowadzane przez fachowców oraz uczniów klas wojskowych. Uroczystość uświetnił piknik, na którym młodzież mogła posilić się kiełbaską z grilla lub wojskową grochówką.
Mamy nadzieję, że Dni Otwarte przyczyniły się do uświadomienia uczniom gimnazjów, jaki kierunek kształcenia będzie dla nich najbardziej odpowiedni, a przedstawiona przez nas oferta okazała się interesująca.
Do zobaczenia we wrześniu!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Dnia Otwartego:
- pracownikom Przedszkola nr 1
- restauracji Dębianka
- Strażakom-Ratownikom z JRG Nowa Dęba
- Piekarni Buś
- Dyrektorowi SOK-u

M.S.
A.D.


Galeria zdjęć z dnia otwartego
· bk dnia 07 maj 2015 20:41:54 · Drukuj
Święto flagi
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Święto zostało zostało ustanowione w 2004 roku. Ciekawostką jest fakt, że tego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zgodnie z wyjaśnieniem symboliki polskiej flagi, biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski oraz bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Z tego właśnie względu na polskiej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w heraldyce RP ważniejszy jest kolor godła niż tła.
· bk dnia 02 maj 2015 20:43:05 · Drukuj
Święto Patrona Szkoły
24 kwietnia Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie obchodził święto patrona szkoły - Jana Kochanowskiego. Uroczystość ta była połączona z pożegnaniem absolwentów klas trzecich, którzy w tym roku szkolnym przystąpią po raz pierwszy do egzaminu dojrzałości. Po uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, młodzież wraz z opiekunami przeszła do Samorządowego Ośrodka Kultury. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Janina Lubera powitaniem zaproszonych gości, emerytowanych nauczycieli, rodziców naszych absolwentów, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: Dominik Szewc – Przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, Danuta Serafin - Członek Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego, Andrzej Kołodziej – Radny Powiatu Tarnobrzeskiego V Kadencji, Zbigniew Wolwowicz - Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, Marek Babula - Przewodniczący Rady Rodziców w naszym Zespole Szkół. Młodzież przygotowała recytację wybranych fraszek Jana Kochanowskiego. Mimo, że teksty nawiązywały do czasów z XVI wieku ,to jednak słuchacze dostrzegli w nich aktualne wartości, obecne także we współczesnym świecie. Do wartości, które należy w życiu pielęgnować, w swoim przemówieniu skierowanym do młodzieży, szczególnie absolwentów, nawiązali, Danuta Serafin, doświadczony pedagog i Marek Babula.
Po wysłuchaniu części artystycznej, nastąpiło rozdanie przez wychowawców klas trzecich dyplomów i wyróżnień absolwentom oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla Rodziców. Oprawę muzyczną uroczystości uświetniły piosenki w wykonaniu Pauliny Kodyry z kl. IIIa oraz Magdaleny Bąk z kl. Ib. Uroczystość przebiegała w miłej i nostalgicznej atmosferze.

M. Gierach, B.Gajos

Galeria zdjęć
· bk dnia 29 kwiecień 2015 17:17:42 · Drukuj
Nocny Maraton Filmowy

Grupa uczniów naszej szkoły zainteresowanych filmem i cierpiących na bezsenność zgromadziła się 10 kwietnia przed godziną 20.00 z karimatami i śpiworami w sali gimnastycznej. Męska część widowni - kierowana przez żeńską - rozstawiła materace, stoliki i zamieniła salę gimnastyczną w salę kinową.
Uczniowie okazali się bardzo wytrwałymi odbiorcami kina- oglądali filmy do białego rana, przegryzając w czasie przerw przekąski, o które zadbali wspólnie z opiekunami.
Obok edukacji filmowej NMF ma niewątpliwie jeszcze jeden istotny walor- integruje uczniów, pozwala im być ze sobą w warunkach innych niż lekcyjne, uczy dzielenia się przestrzenią materaca czy kocem, kształci postawę otwartości i koleżeństwa.
Nocny Maraton Filmowy zorganizował Samorząd Uczniowski, opiekę nad uczniami sprawowali Małgorzata Sączawa, Anna Dzióba, Agnieszka Wąsik, Elżbieta Jastrzębska i Robert Suska. Impreza zastała przeprowadzona zgodnie z umową licencyjną z ZAiKS-em, a koszty poniosła Rada Rodziców.
Dziękujemy uczniom klasy I a Kindze, Patrykowi i Przemkowi za pomoc w organizacji imprezy ( przygotowanie sali, nagłośnienie, projekcja filmów).

Opiekunowie SU
· bk dnia 27 kwiecień 2015 21:25:12 · Drukuj
Sukcesy naszych uczniów
W dniu 20 kwietnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości papieża Jana Pawła II . Wśród uczestników ze szkół w Gorzycach i Grębowie nasi uczniowie : Magdalena Bąk z klasy I b zajęła I miejsce, a Kacper Cebula z klasy II a zajął II miejsce. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.G
Zdjęcia z konkursu
· bk dnia 21 kwiecień 2015 09:04:38 · Drukuj
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O KAZIMIERZU WIELKIM
W bieżącym roku szkolnym odbyła się VIII edycja tego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w którym po raz pierwszy wzięła udział nasza szkoła.
Konkurs składał się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, międzyszkolnych oraz finału, a dotyczył postaci króla Kazimierza Wielkiego i czasów, w których żył.
Do eliminacji szkolnych przystąpiło 30 uczniów: 7 z klasy IIIc, 10 z klasy IIa i 13 z klasy Ia. Do drugiego etapu, który dla naszego regionu odbył się w Bochni zakwalifikowały się 3 uczennice: Katarzyna Gurdak i Róża Wilk z klasy IIa i Kinga Zięba z klasy Ia.
Ostatni etap zmagań, czyli wielki finał odbył się 15 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nim 18 finalistów, reprezentujących szkoły z całej Polski. Zmagania finałowe miały charakter eliminacji ustnych, w których uczestnicy odpowiadali na trzy pytania z działów: polityka, kultura i gospodarka. 10- ciu najlepszych finalistów zostało laureatami konkursu i otrzymało indeksy na Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych.
Wśród laureatów III miejsce zajęła Kinga Zięba z klasy Ia, która oprócz indeksu i nagród rzeczowych otrzymała nagrodę pieniężną od Rektora UKW.
M.Z.

Galeria zdjęć
· bk dnia 17 kwiecień 2015 20:49:20 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.07
1,266,945 unikalnych wizyt