Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Facebook biblioteki ZS Nr 1

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest niedziela 26 Marca 2017.
Imieniny obchodzą: Larysa, Emanuel, Teodor, Tymoteusz, Dora, Olga

News

Technikum Złotą Szkołą
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017
i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".


· bk dnia 11 luty 2017 16:17:59 · Drukuj
Program rekolekcji
Program rekolekcji w ZS nr 1
(kliknij by otworzyć)
· bk dnia 23 marzec 2017 22:01:03 · Drukuj
Warsztaty literackie
22 marca uczniowie klasy IV Technikum wzięli udział w kolejnych warsztatach literackich organizowanych dla młodzieży przez SOK w Nowej Dębie. Koordynatorem warsztatów była pani A. Babula, a specjalnym gościem pan Romuald Gondek, autor ,,Słownika gwary lasowiackiej”. Pod fachowym okiem prowadzących, maturzyści mogli doskonalić umiejętności dotyczące analizy i interpretacji wybranych utworów znanych polskich poetów, odnosząc ich tematykę do malarstwa współczesnego , a także poznać sylwetki tych pisarzy, którzy pochodzą z naszego regionu. Pan R. Gondek wprowadził młodzież w ,,tajniki gwary lasowiackiej”, przybliżając im język rdzennych mieszkańców naszej gminy i ościennych. Dla maturzystów były to cenne lekcje, które uświadomiły im, że: ,,Naród żyje, dopóki jego język żyje”.
Beata Gajos
· bk dnia 23 marzec 2017 20:42:10 · Drukuj
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
16 marca 2017 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej 75 minut rozwiązywali zadania testowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Liczymy na jak największą liczbę laureatów.
W marcu obchodzony jest również Dzień Matematyki , tegorocznym organizatorem Turnieju Matematycznego „Pieniądze to nie wszystko” było Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Kolejne święto matematyki to obchodzony 14 marca Międzynarodowy Dzień Liczby π.
D. Rybak
· bk dnia 19 marzec 2017 21:56:26 · Drukuj
Zapraszamy na bezpłatny kurs - kwalifikacja A65
· bk dnia 17 marzec 2017 09:51:25 · Drukuj
Powiedz mi jak jesz, a powiem ci, kim jesteś...
Kulturalny i dobrze wychowany człowiek musi poprawnie jeść i musi umieć zachować się przy stole. Aby wprowadzić młodych ludzi w zawiły świat savoir vivre’u p. Elżbieta Jastrzębska wspólnie z uczennicami klasy IV Technikum Hotelarskiego: Pauliną Styką, Oliwią Koper oraz Gosią Tomczyk przygotowały warsztaty pt. „Savoir vivre przy stole”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas trzecich Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie wraz z wychowawcami.
Uczestnicy spotkania uczyli się, jak odczytywać nakrycie stołu, w jakiej kolejności używać sztućców, poznali mowę sztućców. Prowadzące przedstawiły właściwe i niedozwolone zachowania przy stole. Na zakończenie gimnazjaliści uzyskali porcję informacji dotyczących sposobu jedzenia wybranych potraw.
Postawa oraz aktywność uczniów podczas zajęć pokazały, że zasady savoir vivre’u nie są im obce.
Dziękujemy wychowawcom: p. Agnieszce Pazder, p. Monice Jabłońskiej, p. Renacie Dudek oraz ich uczniom za udział w zajęciach.
Elżbieta Jastrzębska

Galeria zdjęć
· bk dnia 14 marzec 2017 20:31:10 · Drukuj
Mistrz czy Mistrzyni dobrych manier ?
O taki tytuł 13 marca, w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Savoir – vivre na co dzień” walczyło 11 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest nie tylko otrzymanie wyjątkowych nagród, ale propagowanie grzeczności obyczajowej i językowej jako elementu kultury społecznej, a także kultury języka polskiego. W ramach podziękowania każda uczestniczka i każdy uczestnik otrzymają od organizatorów nagrodę książkową.
· bk dnia 14 marzec 2017 09:28:14 · Drukuj
Serdeczne życzenia dla wszystkich Pań
W dniu 8 marca 2017 r. uczniowie przygotowali miłą niespodziankę dla Pań i swoich koleżanek. Na początek moc życzeń i spełnienia wszystkich marzeń, później montaż słowno – muzyczny. Przez cały czas trwania występu przewijały się słowa radości, przyjaźni i serdeczności. Utwory muzyczne takie jak „ Dla Elizy - Ludwiga van Beethovena” czy Canon in D by Pachelbel w wykonaniu Bartka Treli i Dominika Chrząstka z klasy I a oraz wiersze recytowane przez Piotra Sudoła i Bartka Trelę wybrane na dzisiejszą uroczystość w pełni oddały jej charakter. Kwiaty, słodycze, uśmiech były dopełnieniem dzisiejszego dnia. Uroku całej uroczystości dodała piosenka pt. „ Być kobietą, być kobietą” w wykonaniu Natalii Buczek z klasy III b. Na zakończenie Andrzej Mazurek zagrał przepiękny utwór na saksofonie.
W imieniu organizatorów
Robert Jóźwik
Galeria zdjęć
· bk dnia 09 marzec 2017 22:34:55 · Drukuj
Historia poligonu w Nowej Dębie
Dnia 3 marca 2017 r. po raz kolejny gościliśmy w murach szkoły naszego absolwenta, a obecnie pracownika IPN w Warszawie pana Tomasza Sudoła. Uczniowie kl. 2a i 3a wysłuchali interesującego wykładu dotyczącego historii poligonu w Nowej Dębie, roli naszego regionu podczas II wojny światowej i polityki okupanta wobec lokalnej ludności. Wykład wzbogacony był archiwalnymi zdjęciami Instytutu Pamięci Narodowej, co niewątpliwie spotęgowało zainteresowanie tematem. Pan Tomasz Sudoł, który jest autorem książki :” Poligon Wehrmachtu „Południa” 1940-1944 ” zachęcał młodzież do zgłębiana historii naszego regionu.
Galeria zdjęć
· bk dnia 09 marzec 2017 21:50:53 · Drukuj
Etap Szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".
W dniu 1 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".
Do etapu szkolnego Konkursu na obszarze działania Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu zgłoszonych zostało 24 uczniów z 6 szkół.
Do Konkursu przystąpiło 20 uczniów z 6 szkół, w tym:
2 uczniów z naszej szkoły: Kinga Zięba z kl. 3a i Rafał Sibiga z kl. 2a.
czytaj więcej
· bk dnia 08 marzec 2017 19:08:09
Czytaj więcej · 125 czytań · Drukuj
III Nowodębski Bieg Żołnierzy Wyklętych
W sobotę 4 marca 2017 roku nad zalewem w Nowej Dębie odbyła się trzecia edycja Biegu Żołnierzy Wyklętych, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie POGOŃ Nowa Dęba oraz Stowarzyszenie PRZYJAZNY SAMORZĄD. Celem tego wydarzenia była promocja Nowej Dęby oraz upamiętnienie żołnierzy podziemia niepodległościowego. Wśród zgromadzonych uczestników można było dostrzec uczniów naszej szkoły, z klasy 3a o profilu wojskowym.
M. Zięba
Galeria zdjęć
· bk dnia 05 marzec 2017 18:07:49 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,867,743 unikalnych wizyt