Przetłumacz stronę


Dziennik elektroniczny

BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Facebook ZS Nr 1


konto Zespołu Szkół Nr 1 na Facebook-u.

Galerie ZS Nr 1 w Picassa

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest niedziela 26 Kwietnia 2015.
Imieniny obchodzą: Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

News

REKRUTACJA 2015 / 2016

kliknij by zapoznać się z ofertą
· bk dnia 07 luty 2014 12:23:09 · Drukuj
Sukcesy naszych uczniów
W dniu 20 kwietnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości papieża Jana Pawła II . Wśród uczestników ze szkół w Gorzycach i Grębowie nasi uczniowie : Magdalena Bąk z klasy I b
zajęła I miejsce, a Kacper Cebula z klasy II a zajął II miejsce. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.G
· bk dnia 21 kwiecień 2015 09:04:38 · Drukuj
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O KAZIMIERZU WIELKIM
W bieżącym roku szkolnym odbyła się VIII edycja tego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w którym po raz pierwszy wzięła udział nasza szkoła.
Konkurs składał się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, międzyszkolnych oraz finału, a dotyczył postaci króla Kazimierza Wielkiego i czasów, w których żył.
Do eliminacji szkolnych przystąpiło 30 uczniów: 7 z klasy IIIc, 10 z klasy IIa i 13 z klasy Ia. Do drugiego etapu, który dla naszego regionu odbył się w Bochni zakwalifikowały się 3 uczennice: Katarzyna Gurdak i Róża Wilk z klasy IIa i Kinga Zięba z klasy Ia.
Ostatni etap zmagań, czyli wielki finał odbył się 15 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nim 18 finalistów, reprezentujących szkoły z całej Polski. Zmagania finałowe miały charakter eliminacji ustnych, w których uczestnicy odpowiadali na trzy pytania z działów: polityka, kultura i gospodarka. 10- ciu najlepszych finalistów zostało laureatami konkursu i otrzymało indeksy na Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych.
Wśród laureatów III miejsce zajęła Kinga Zięba z klasy Ia, która oprócz indeksu i nagród rzeczowych otrzymała nagrodę pieniężną od Rektora UKW.
M.Z.

Galeria zdjęć
· bk dnia 17 kwiecień 2015 20:49:20 · Drukuj
75 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 5 rocznica katastrofy smoleńskiej

Dokładnie pięć lat temu 10 kwietnia o godzinie 8.41 czasu polskiego na lotnisku w Smoleńsku rozbił się rządowy samolot - Tupolew. Nikt nie przeżył katastrofy. Samolotem podróżowało 88 pasażerów i 8 członków załogi. Wśród nich była m.in. para prezydencka, wysocy urzędnicy państwowi, duchowni i oficerowie. Prezydent i delegacja lecieli na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Tym samym Katyń po raz drugi zabrał kwiat polskiej inteligencji.
· bk dnia 11 kwiecień 2015 19:41:52 · Drukuj
Kinga w Sejmie.
W dniu 20.03.2015 roku uczennica klasy 1a Kinga Zięba uczestniczyła w wycieczce do Sejmu RP. Była to nagroda za zwycięstwo w październikowym Konkursie ,,Świadomy, Młody Obywatel” zorganizowanym przez Posła na Sejm RP- Mirosława Plutę.
Poseł pełnił rolę przewodnika po sali plenarnej, salach w których odbywają się posiedzenia komisji sejmowych, konferencje prasowe, stołówce i podziemiach Sejmu.
Laureatce udało się także spotkać kilku parlamentarzystów m.in.: Jana Tomaszewskiego, Gabriela Janowskiego, Elżbietę Radziszewską i Krystynę Skowrońską.
M. Z.
Zdjęcia z wycieczki
· bk dnia 09 kwiecień 2015 12:52:11 · Drukuj
Nocny Maraton Filmowy w ZS nr 1

SU organizuje z 10.04 na 11.04 Nocny Maraton Filmowy. Zapisy odbywać się będą 8 i 9 kwietnia w bibliotece szkolnej.
Regulamin dostępny jest w załączniku oraz w gablocie SU.
Serdecznie zapraszamy, ilość miejsc ograniczona.
Opiekunowie SU
· bk dnia 07 kwiecień 2015 17:36:52 · Drukuj
3 miejsce w konkursie IPN
Dobiegł końca konkurs fotograficzny „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych okiem reportera”, którego celem było propagowanie aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach mających na celu oddanie hołdu oraz upamiętnienie członków podziemia niepodległościowego lat 1944-1963. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszone do konkursu prace.

Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa złożona z pracowników IPN oraz użytkownicy portalu społecznościowego poprzez otwarte głosowanie. Członkowie Komisji Konkursowej oceniając prace brali pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematyką konkursu oraz walory artystyczne pracy. Komisja Konkursowa przyznała nagrody dla autorów 5 najlepszych prac (miejsce 1, miejsce 2 i 3 równorzędne miejsca 3). W głosowaniu użytkowników nagrodziliśmy 3 prace z największą liczbą uzyskanych głosów.

Edyta Dul z klasy 2b o profilu wojskowym zajęła III miejsce w tym konkursie.
· bk dnia 01 kwiecień 2015 18:54:29 · Drukuj
2 miejsce na Podkarpaciu, 11 w Polsce - Zespół Szkół Nr 1 w czołówce!
W ogólnopolskim zestawieniu liceów, biorącym pod uwagę wskaźnik EWD z matematyki ( mierzącym przyrost wiedzy ucznia w ciągu trzech lat nauki w szkole ), nowodębskie LO im. Jana Kochanowskiego zajęło bardzo wysoką pozycję. Placówka znalazła się na 2 miejscu w Województwie Podkarpackim, a w skali całego kraju na miejscu 11. Biorąc pod uwagę o wiele mniejsze możliwości finansowe szkoły
w porównaniu do choćby szkół w Tarnobrzegu, jest to sukces godny odnotowania.

Trzyletnie wskaźniki EWD z matematyki, obliczane na podstawie danych egzaminacyjnych z lat 2012 – 2014, ukazują, że uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie osiągnęli na maturze wyniki powyżej średniej krajowej jednocześnie przy bardzo wysokim wskaźniku EWD. Nauczyciele potrafili nie tylko wykorzystać potencjał uczniów uzdolnionych matematycznie, ale również zmobilizowali uczniów słabszych do wysiłku i osiągnięcia sukcesu na ich miarę.
Na stronie http://matura.ewd.edu.pl/ można sprawdzić wartość wskaźnika EWD wszystkich szkół w Polsce.


Dorota Rybak
· bk dnia 25 marzec 2015 20:07:10 · Drukuj
Pierwszy Dzień Wiosny
W dniu 20 marca młodzież naszej szkoły tradycyjnie przywitała Pierwszy Dzień Wiosny . Aby uczcić ten długo oczekiwany dzień, uczniowie przebrali się w kolorowe, zabawne stroje. Po raz kolejny pokazali, że można ten dzień spędzić w szkole doskonale się przy tym bawiąc. Nauczyciele doceniając pomysłowość uczniów oszczędzili im w tym dniu stresu związanego z pytaniem. Realizacja takich pomysłów to doskonały sposób na integrację społeczności uczniowskiej.
Aby zobaczyć kreatywność i pomysłowość uczniów naszej szkoły zapraszamy do galerii.

M.Saczawa
A.Dzióba
· bk dnia 25 marzec 2015 09:24:30 · Drukuj
Jedynka wspiera Rodaków na Kresach
20 marca młodzież z Samorządu Uczniowskiego zorganizowała kiermasz gofrów. Zgromadzone fundusze zostały przeznaczone na zakup produktów spożywczych na akcję humanitarną „Paczka wielkanocna dla Polaków na Kresach” .
Galeria zdjęć


M.Saczawa
A.Dzióba
· bk dnia 25 marzec 2015 09:23:50 · Drukuj
I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Dębie
13 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Poprowadziła ją uczennica naszej szkoły Maria Horodeńska, która została wybrana sekretarzem MRM.
Przewodniczącym został Przemysław Wit, również uczeń ZS Nr 1.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów.


M.Saczawa
A.Dzióba

· bk dnia 25 marzec 2015 09:23:26 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,238,661 unikalnych wizyt