Przetłumacz stronę


Dziennik elektroniczny

BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Facebook ZS Nr 1


konto Zespołu Szkół Nr 1 na Facebook-u.

Galerie ZS Nr 1 w Picassa

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest poniedziałek 31 Sierpnia 2015.
Imieniny obchodzą: Izabela, Ramona, Bohdan, Rajmund, Cyrus

News

REKRUTACJA 2015 / 2016

kliknij by zapoznać się z ofertą
· bk dnia 07 luty 2014 12:23:09 · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
9:00 Msza Św. w kościele MBKP
10:00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - hala ZS nr 1
· bk dnia 25 sierpień 2015 20:02:07 · Drukuj
Listy podręczników do poszczególnych klas na rok szkolny 2015/2016 (pliki .doc)
Podręczniki 1 Liceum
Podręczniki 2A politechniczna
Podręczniki 2A wojskowa
Podręczniki 2B ogólna
Podręczniki 3A Biol-chem
Podręczniki 3A politechniczna
Podręczniki 3B wojskowa
Podręczniki 3C językowa
Podręczniki 3C technikum
Podręczniki 4D technikum
· bk dnia 28 lipiec 2015 11:46:56 · Drukuj
PSWW Haller w ZS1
W dniu 17 czerwca br. w naszej szkole odbyły sie pierwsze zajęcia teoretyczne i praktyczne z instruktorami Polskiego Systemu Walki Wręcz ( PSWW ) Haller.
Uczniowie zostali zapoznani z kierunkami działania PSWW Haller:
walka wręcz ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania psychofizycznego, które daje osobie szkolonej w tym systemie umiejętność radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych
i rodzących stres; socjotechnika walki informacyjnej, w której osoba szkolona jest istotnym elementem działań sieciowych – nowoczesnego modelu prowadzenia walki, w której żołnierz, policjant, ochroniarz czy cywil nie tylko jest wykonawcą rozkazu, ale posiada umiejętność wykorzystania rzeczy najcenniejszej we współczesnej epoce – informacji.
Zajęcia, dla wszystkich chętnych uczniów, będą miały swoją kontynuacje w formie cyklicznych spotkań od września 2015 r.
Janina Lubera
Galeria zdjęć
· bk dnia 03 lipiec 2015 14:21:14
Czytaj więcej · 124 czytań · Drukuj
Jedynka na Militariadzie

W dniach 20 – 21 czerwca 2015 r. odbyła się jedna z najważniejszych imprez w naszym mieście – Militariada.
Po raz kolejny wzięła w nim udział nasza szkoła – Zespół szkół Nr 1 . Uczniowie wraz z nauczycielami zaangażowali się w pomoc organizacyjną oraz promowali naszą szkołę. Wybrani uczniowie reprezentowali głównie klasę wojskową i hotelarską, malowali twarze oraz zapraszali do nauki w naszej szkole. Naszym stoiskiem zainteresowała się także telewizja, która przeprowadziła wywiad nt. funkcjonowania naszych klas wojskowych.
Za naszą pracę zostaliśmy nagrodzeni serdecznymi podziękowaniami od organizatorów. W przyszłym roku planujemy także wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie.
Olga Rozmus i Patryk Michałów –
uczniowie klasy 1a

Galeria zdjęć
· bk dnia 01 lipiec 2015 20:25:40 · Drukuj
Spotkanie Absolwentów ZS1 w 50 – lecie matury

W Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie, 13 czerwca 2015 r. , spotkali się Absolwenci którzy 50 lat temu w 1965 r. zdawali egzamin maturalny.
W celu upamiętnienia tego wydarzenia Absolwenci odsłonili okolicznościową tablicę.
W spotkaniu uczestniczyli wychowawca klasy Pan Józef Antończyk oraz profesorowie Pani Wiktoria Antończyk, Pani Teresa Kwolek, Pan Henryk Mikulski oraz Pan Romuald Gondek.
Opowieściom i wspomnieniom nie było końca.
Absolwenci kolejne spotkanie zaplanowali w 2016 r., kiedy szkoła będzie obchodzić swoje
65- lecie istnienia.

Adam Piórek – absolwent ZS1, matura – 1965 r.

Galeria zdjęć
· bk dnia 01 lipiec 2015 20:22:57 · Drukuj
Szkolenie poligonowe klas wojskowych ZS1

W dniach 8-11 czerwca uczniowie klasy 1a i 2b o profilu wojskowym brali udział
w corocznym szkoleniu poligonowym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba; opiekę nad młodzieżą sprawowali mjr rez. Witold Wesołowski
i kpr. Artur Bęben oraz Janina Lubera i Beata Gajos. Uczniowie zmagali się zarówno z zajęciami ,,za biurkiem”, które obejmowały m.in. ochronę przeciwchemiczną oraz poznawanie historii poligonu i miasta Nowa Dęba jak i z terenowymi, do których należały: marsze, musztra, zajęcia z pierwszej pomocy, strzelanie z kbks i kbk AK, pokonywanie terenu w różny sposób. Największą atrakcją stanowił ,,bieg na orientację”, polegający na zaliczaniu kolejnych punktów rozmieszczonych w lesie; aby wykonać zadanie kadeci mogli używać jedynie map i busoli. Podczas szkolenia uczniowie poznali także pracę żołnierzy zawodowych. Kadeci zgodnie stwierdzili, że pobyt na poligonie oraz zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą im w przyszłości podjąć decyzję nt. dalszego kształcenia w zakresie służb mundurowych.
Kinga Zięba – uczennica klasy 1a

Galeria zdjęć
· bk dnia 01 lipiec 2015 20:19:02 · Drukuj
MOJE MIEJSCE NA RYNKU PRACY
W dniu 13 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnobrzegu.
Celem głównym spotkania było przygotowanie młodzieży do świadomego kreowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Uczestnicy poznali swoje mocne i słabe strony, a doradcy zawodowi przedstawili aktualne zmiany na lokalnym i globalnym rynku pracy oraz oczekiwania pracodawców. Kolejnym z tematów realizowanych na zajęciach była również kwestia przyjmowania różnych postaw życiowych.
Natomiast 9 czerwca 2015r. odbył się wykład przeprowadzony przez panią dr Lidię Kaliszczak z Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego pod tytułem „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”.
Dzięki temu spotkaniu uczniowie klasy 1a dowiedzieli się dlaczego warto być przedsiębiorcą, poznali pożądane umiejętności oraz cechy psychologiczne przedsiębiorcy, skąd wziąć pomysł na biznes i fundusze na rozpoczęcie działalności. Na zakończenie rozwiązali test: „Sprawdź, czy jesteś przedsiębiorczy?”.

Poruszane tematy spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród młodzieży, która uświadomiła sobie wagę kreowania własnej ścieżki edukacyjnej z uwzględnieniem sytuacji na rynku pracy oraz własnych predyspozycji zawodowych.
E. Klimczyk
Galeria zdjęć
· bk dnia 27 czerwiec 2015 10:30:27 · Drukuj
Zakończenie roku
- zakończenie roku szkolnego
msza w kościele pw. MBKP godz. 9.00
uroczystość na hali sportowej godz. 10.15

- rozdanie Świadectw Dojrzałości wtorek 30.06.2015 r.
godz. 10.00 sala nr 19
· bk dnia 18 czerwiec 2015 14:08:00 · Drukuj
Dzień Dziecka w Jedynce
W wyjątkowy sposób młodzież nowodębskiej Jedynki obchodziła tegoroczny Dzień Dziecka. W środę 3 czerwca wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na piknik na szkolnym podwórku.
Dzień ten upłynął młodzieży pod znakiem wielu atrakcji.
Jedną z głównych były rozgrywki w piłkę siatkową. Każda klasa wystawiła swoją drużynę. Z licealistami zmierzyła się również reprezentacja gimnazjum.
W rozgrywkach wyłoniona została najlepsza reprezentacja, którą okazała się klasa 2a. W nagrodę rozegrała mecz z drużyną nauczycieli. Wśród innych atrakcji, które umilały nam ten dzień były: strzelnica, grill oraz gofry serwowane przez Samorząd Uczniowski.
Dzięki pięknej pogodzie i dobrym humorom zabawa była wyśmienita.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, sponsorom i uczniom zaangażowanym w organizację oraz życzymy wszystkim DZIECIOM zarówno tym dużym jak i mniejszym wszystkiego najlepszego.

Galeria zdjęć
· bk dnia 15 czerwiec 2015 18:04:13 · Drukuj
Światowy Dzień bez Tytoniu
W dniu 11 czerwca młodzież naszej szkoły brała udział w Obchodach Światowego Dnia bez Tytoniu. Uroczystości odbyły się w SOK a organizowane były przez Podkarpackie Biuro Prewencji Pierwotnej Nowotworów oraz Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie. Mogliśmy zobaczyć występy w wykonaniu Przedszkolaków i Gimnazjalistów , wysłuchać prelekcji dotyczącej szkodliwości palenia wygłoszonej przez lek. med. Panią Teresę Maziarz- Puchalską a także obejrzeć projekcję filmu zrealizowanego przez Kamila, Przemka i Kubę
Palenie jest słabe” oraz relację z detonacji symbolicznego papierosa, która odbyła się na terenie Poligonu Wojskowego. Gratulujemy naszym Filmowcom!!! Kolejną atrakcją Obchodów był konkurs na najciekawszą stylizację antynikotynową . Wyróżnienie w konkursie zdobyły uczennice klasy 1b którym serdecznie Gratulujemy!!!
A. Dzióba
Galeria zdjęć
Film palenie jest słabe
· bk dnia 12 czerwiec 2015 21:48:09 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.66
1,344,399 unikalnych wizyt