Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Facebook biblioteki ZS Nr 1

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest środa 18 Styczenia 2017.
Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata, Beatrycze

News

Nasze Technikum ZŁOTĄ SZKOŁĄ!!
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017
i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Dobra szkoła to dobry start w dorosłe życie.
Wg rankingu najlepszych szkól w Polsce opublikowanego przez Portal Edukacyjny Perspektywy Technikum w Zespole Szkół Nr 1 zajmuje 60 miejsce w kraju, a 4 w województwie podkarpackim.

To najwyższe miejsce w historii Szkoły. Dzięki temu Technikum uzyskało miano ZŁOTEJ SZKOŁY.
W przypadku Rankingu Techników 2017 obowiązują cztery kryteria decydujące o kolejności. Są to:
sukcesy w olimpiadach 20%
matura – przedmioty obowiązkowe 20%
matura – przedmioty dodatkowe 30%
wyniki egzaminów zawodowych 30%
Wysokie miejsce nasze Technikum zawdzięcza 100% zdawalności egzaminu zawodowego oraz dobrym wynikom na maturze.
Jak podaje Portal Perspektywy dobrą szkołę charakteryzują bardzo dobre wyniki na maturze i wysoka zdawalność egzaminów zawodowych, osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych. Ale z doświadczenia Perspektyw wynika, że wybitne szkoły łączy szczególna atmosfera, poczucie odpowiedzialności nauczycieli i uczniów oraz radość uczenia i radość zdobywania wiedzy.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi danymi i pełnym rankingiem.
Elżbieta Jastrzębska
PERSPEKTYWY 2017 Ranking maturalny technikow
PERSPEKTYWY 2017 Ranking technikow
· bk dnia 11 styczeń 2017 14:18:40 · Drukuj
Pogłębiamy wiedzę historyczną
12 stycznia gościliśmy w szkole naszego absolwenta a obecnie pracownika IPN pana Tomasza Sudoła. Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu dotyczącego historii Nowej Dęby ,którą prelegent przedstawił za pomocą źródeł archiwalnych oraz współczesnych. Pan Tomasz zachęcał młodzież do zgłębiana historii m.in. poprzez lekturę jego książki :” Poligon Wehrmachtu „Południa” 1940-1944.”
M. Sączawa

Galeria zdjęć
· bk dnia 13 styczeń 2017 20:30:10 · Drukuj
Zasłużeni dla Miasta i Gminy Nowa Dęba na 55 lat Nowej Dęby
5 stycznia br. odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba" oraz statuetek 'Kryształowy Liść Dębu", które przyznała Rada Miejska podczas sesji 30 listopada 2016 r.

W związku z przypadającą 31 grudnia 2016 roku 55. rocznicą nadania praw miejskich Nowej Dębie, tytułem "Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba" wyróżniono:

Józefa Antończyka – emerytowanego, długoletniego nauczyciela w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.
Przez okres pracy zawodowej pełnił funkcję Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowej Dębie oraz Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie. Pedagog, społecznik i wychowawca młodzieży. Jest instruktorem ZHP w stopniu harcmistrza. Czynnie uczestniczył w pracach Polskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Ligi Ochrony Przyrody, poprzez co był inspiratorem kontaktów młodzieży z przyrodą , organizował wiele obozów, rajdów wędrownych i kajakowych dla młodzieży. Wraz z młodzieżą odwiedzał miejsca pamięci narodowej oraz był organizatorem kontaktów młodzieży z byłymi partyzantami Oddziału "Jędrusie&", żołnierzami Armii Krajowej i Sybirakami. Od wielu lat aktywnie działa w Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie. Odznaczony wieloma medalami i odznakami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.

Wiktorię Antończyk – emerytowaną nauczycielkę Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.
Wzór pedagoga i wychowawcy. Przez cały długoletni okres pracy zawodowej brała udział we wszystkich imprezach sportowych Szkolnego Związku Sportowego. Dostąpiła szczególnych osiągnięć w dziedzinie piłki siatkowej dziewcząt oraz lekkoatletyce. Wyniki sportowe jej uczniów uplasowały LO na wysokim miejscu w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych w woj. podkarpackim. Za swoją działalność została odznaczona wieloma nagrodami i medalami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.
Żródło:UMiG
Galeria zdjęć
· bk dnia 10 styczeń 2017 18:14:54 · Drukuj
Z wizytą w Globalnej Wiosce
17.XII.2016r w galerii „Nowy Świat” w Rzeszowie odbyło się spotkanie w ramach „Globalnej Wioski” , zorganizowane przez studencką organizacje AIESEC. Była to doskonała okazja do poznania ciekawych ludzi z różnych zakątków świata, zapoznania się z ich kulturą i językiem oraz rozmów po angielsku. Podczas wydarzenia mieszkańcy Sri Lanki, Indii, Indonezji, Meksyku, Brazylii oraz Chin zaprezentowali na swoich stoiskach m.in. tradycyjne stroje, potrawy, muzykę i opowiadali o panujących w ich krajach zwyczajach. Wyke, którą gościliśmy w naszej szkole , zaprezentowała tradycyjny taniec z Indonezji , a Dewni i Anjana, dziewczyny ze Sri Lanki, śpiewały piosenki. Świetnie się bawiliśmy, jednocześnie ucząc się czegoś nowego.
Iza Kosiorowska

Galeria zdjęć
· bk dnia 04 styczeń 2017 07:36:09 · Drukuj
Goście!Goście!
W dniach 12-15 grudnia w naszej szkole gościła para studentów :Wyke Dymas Pratiwi z Indonezji i Adithya Das z Indii w ramach programu wymiany praktyk AIESEC. Dzięki temu na lekcjach języka angielskiego mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczenia w prowadzonych przez nich zajęciach dotyczących ich krajów, kultury, a także rozwijania swoich umiejętności językowych. Spędzaliśmy wspólnie czas wolny. Odwiedziliśmy fabrykę Biliński, gdzie goście otrzymali pamiątkowe bombki, był czas na grę w bilard, rzutki, próbowanie tradycyjnych polskich potraw. Wyke i Adithya zostali zaproszeni na próbę poloneza, co przybliżyło im naszą kulturę.
Trudno uwierzyć, ale te 5 dni wystarczyło, by przy pożegnaniu łza zakręciła się w oku.
Dziękujemy bardzo Paulinie Kosior, absolwentce naszego Liceum, studentce Uniwersytetu Rzeszowskiego i wolontariuszce AIESEC za umożliwienie nam przyjęcia gości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu przygotowanego przez Wyke na stronie szkoły i szkolnym Facebook’u.
A.Wąsik
Galeria zdjęć
Link do filmu
· bk dnia 04 styczeń 2017 07:18:39 · Drukuj
Betlejemskie Światło Pokoju

W przeddzień klasowych wigilii do naszej szkoły dotarła Betlejemska Sztafeta Pokoju. Harcerze i Zuchy ze Szczepu „Jedynka” w Nowej Dębie przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju .Tegoroczne hasło „ Odważnie Twórzmy Pokój” to wyzwanie nie tylko dla Harcerzy, ale dla całej społeczności szkolnej. Harcerze złożyli również świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
A.Dzióba

Galeria zdjęć
· bk dnia 23 grudzień 2016 13:42:09 · Drukuj
Magia Świąt

Z Inicjatywy SU zorganizowany został Bożonarodzeniowy Konkurs na dekorację sali. Chociaż wszyscy uczniowie starali się, aby ich klasy wyglądały pięknie i świątecznie, to wygrać mogła tylko jedna. Zwycięzcą okazała się klasa 4d, której serdecznie gratulujemy . Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, za ogromny wkład pracy jaki włożyli w dekorację sal, gdyż dzięki temu w szkole była wyjątkowa atmosfera i mogliśmy poczuć magię świąt.
Opiekunowie SU
Galeria zdjęć
· bk dnia 23 grudzień 2016 13:36:40 · Drukuj
Wigilie klasowe w "Jedynce"

22.12.2016r. odbyła się ostatnia już wigilia klasy 3b.
Po życzeniach i zjedzeniu wigilijnego posiłku śpiewaliśmy kolędy
przy akompaniamencie gitary. Panowała miła , świąteczna atmosfera.
Izabella Kosiorowska
Galeria zdjęć
· bk dnia 22 grudzień 2016 20:10:09 · Drukuj
Posłańcy dobrej nowiny

21 grudnia uczniowie klasy 4 Technikum jak co roku odwiedzili hospicjum. Własnoręcznie przygotowali stroiki świąteczne oraz kartki z życzeniami, które otrzymali pensjonariusze oraz kadra pracownicza. Pozostawili chorym, starszym ludziom iskierkę szczęścia oraz złożyli bożonarodzeniowe życzenia.
Małgorzata Tomczyk
Galeria zdjęć
· bk dnia 22 grudzień 2016 10:31:31 · Drukuj
W teatrze...
21 grudnia uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie pozwolili sobie na odrobinę luksusu, uczestnicząc w spektaklu teatralnym. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentował oryginalny artystyczny projekt, w którym zderzyły się dwie skrajnie odmienne konwencje. Teksty największych romantycznych poetów zostały zestawione z muzyczno- wizualną oprawą, wykorzystującą nowoczesne technologie. Mimo znanych przebojów twórców tj. Lady Pank, Perfekt czy Bajm teksty z czasów romantyzmu nie straciły swojej aktualności. Nie dały się stłumić przez blask reflektorów i mocne brzmienie instrumentów. To elektryzujące zderzenie cielesności z duchowością pozostanie na długo w pamięci młodzieży.
M. Gierach
Galeria zdjęć
· bk dnia 22 grudzień 2016 10:26:45 · Drukuj
W świątecznym nastroju
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie wręczali mieszkańcom Nowej Dęby własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi oraz pierwszy numer kwartalnika "Jedynka". Gimnazjalistów natomiast w ramach promocji szkoły zaproslilismy do kina. Przed projekcją filmu została przedstawiona oferta edukacyjna szkoły.
Opiekunowie SU
Galeria zdjęć
· bk dnia 22 grudzień 2016 10:21:53 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.14
1,812,187 unikalnych wizyt